windows Defender به قابلیت حذف نرم‌افزارهای ناخواسته مجهز می‌شود

windows Defender به قابلیت حذف نرم‌افزارهای ناخواسته مجهز می‌شود

windows Defender به قابلیت حذف نرم‌افزارهای ناخواسته مجهز می‌شود

  • 1396/11/16 16:57:00 بعداز ظهر
  • 172

هر روز شاهد گسترش  اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزار‌هایی هستیم که در ظاهر کاربردی‌ هستند؛ اما کار آن‌ها به‌گونه‌ای است که در حین انجام کار، با نمایش هشدارهای Fake در مورد امنیت سیستم، کاربران را وادار به پرداخت پول می‌کنند.

مایکروسافت در پی گسترش این گونه اپلیکیشن‌ها، اعلام کرد که به‌زودی معیار ارزیابی برنامه‌ها را در ویندوز دیفندر تغییر می‌دهد تا این ابزار هنگام بررسی کردن سیستم کاربران قادر به حذف آن‌ها باشد. همچنین ردموندی‌ها برای ارزیابی بهتر اپلیکیشن‌هایی از این دست، طبقه‌بندی جدیدی با عنوان نرم‌افزارهای ناخواسته تعریف کرده‌اند.

 مایکروسافت در گذشته برنامه‌نویسان را ملزم به رعایت قوانین بازدارنده‌ای کرده بود که از بروز چنین مواردی در نرم‌افزارهای بهینه‌ساز جلوگیری شود. طبق این قوانین، نرم‌افزارهای بهینه‌ساز هرگز نباید به شکل اغراق‌آمیزی به کاربران هشدار بدهند و از آن‌ها برای رفع مشکلات سیستم پول دریافت کنند. همچنین نرم‌افزارها نباید کاربران را به ثبت‌ نام در خبرنامه‌ها، دانلود هرگونه فایل و انجام کاری در زمان محدود مجبور کنند.

شایان ذکر است که قابلیت حذف اپلیکیشن‌های ناخواسته از تاریخ ۱۰ اسفند در ویندوز دیفندر فعال خواهد شد و از این پس توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ملزم به رعایت قوانین اعلام‌شده از سوی مایکروسافت هستند.


تصویر امنیتی